Чайна церемонія в Золочівському замку

AVB |
З нагоди проведення Міжнародного дня музеїв, 17 травня, у Золочівському замку провели чайну церемонію та показ вистави Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької "Журавлине пір'ячко".

Основною декорацією для церемонії став Китайський палац, який входить до ансамблю замку. Це один із трьох збережених в Європі китайських палаців і найстаріший з них - його збудували наприкінці 17 століття.

"Таке дійство в замку проводиться вперше. Цією акцією ми також хотіли привернути увагу до чайної зали, яка розташована на другом поверсі Китайського палацу. Сьогодні ми показуємо скорочену чайну церемонію. Традиційно вона триває від чотирьох годин і складається з двох частин - вабі і сабі. Вабі - це створення відповідного настрою. Магістр церемонії зустрічає гостей біля торії, ми її також встановили на території дворику замку, гості знімають взуття і в супроводі магістра слідують до чайної зали. Магістр розповідає їм історію, що відповідає темі церемонії - це створення настрою. Настрій нашим глядачам піднімала вистава театру ім. М.Заньковецької, також актори продемонстрували саму церемонію", - розповіла завідувач відділу східної культури Львівської галереї мистецтв Тетяна Олейнік. Вона додала, що відтепер чайну церемонію проводитимуть принаймні раз на рік до одного з великих свят.

Цьогорічне дійство в замку було проведене за підтримки чаю "Riston"

Коментарі

  1. Доброго дня!
    Вже декілька років Чайний Шлях-мій шлях. Гунфу Ча - китайська (праматір японської) чайна церемонія розбудила б у стінах замку дух Китаю.

    в мене є задум створити українську чайну церемонію, яка б відображала найдавніший сакральний український символізм.