Woczow колись був Zloczow, а тепер Zolochiv

AVB |
frame_ulissis Відповідаючи на і-мейл, надісланий читачем газети "Gazeta do Povo"(Народна Газета), з Курітіби (Curitiba), що прочитав статтю в колонці "Entrelinhas" (Між рядків) про блоґ Jarosiński do Brasil (Яросинський з Бразилії), де говорилось, що місто Золочів завжди було польським і після другої світової війни перебуває на території, створеній Сталіном і союзниками, сучасної України:

Запитання було:
- Де розташоване наразі місце, що записане у свідоцтві про народження, так, ніби Латиною, типу Imperium Austriae, Regnum Galiciae, Districtus Woczow, Archidioccesis Leopoliensis, Parochia Jezierna?

джерело: Jarosinski Brasil
www.iarochinski.blogspot.com/2007/08/woczow-era-zoczw-e-agora-zolochiv.html

Відповідаю:
Оскільки назва місцевості повинна мати якусь алітерацію слова ( це причепилось мавпування американізмів, через що люди питають, чи Улісіс (Ulisses) пишеться через W), відбувається заміна першого складу слова Zloczow (на справді L є польською літерою, що звучить, як U і L вкорочене поперек – і О з гострим акцентом також звучить як U) утворюючи при вимовлянні zuotchuf) тому Woczow у свідоцтві. Гаразд... оскільки мої предки народились в період окупації (захоплення) Австро-Угорською імперією земель Південно-Східної Польщі, що називались тоді Галичиною, місцевість Золочева, із закінченням другої війни, за наказом радянського Йосифа Сталіна (грузин за походженням з середнього класу, до вступу в комуністичну партію), є на території сучасної України і наступна за історичним польським містом Lwоw (Львів - для теперішніх українців).

Наразі, місто можна знайти на мапі під іменем Zolochiv за координатами 49°47´ - 49° 50´ північної довготи і 42°32´ - 42°37´ східної широти. На північ є населені пункти Городилів і Єлиховичі, північний захід – Зозулі, зі сходу – Бенів і Струтин, на південь – Вороняки і з заходу – Ясенівці і Хильчиці.

В 1890-му році в районі налічувалось 866 хатів і 10113 мешканців. З них 2190 Римо-католики, 2826 – Греко-православні, 5086 євреїв і 11 з інших віросповідань. 7254 чоловіки були поляками, 2633 русини (старовинні українці) і 199 німців. Разом з парафіями Озерна, утворювали частину Львівської архієпархії, також Білий Камінь, Гологори, Поморяни, Сасів, Зборів і Олегів.

Це та станція, з якої емігранти поляки і русини відправлялися до кораблів, що прямували в Бразилію:
Залізнична станція

Безсумнівно, що польські вихідці не є австріяками чи українцями, достатньо знати, що до 1838 року Золочівська церква Воскресіння була Римо-католицькою апостольською, коли була зайнята греко-православними. Ця церква будувалась за наказом Марека Собєського 1604 року, тодішнього губернатора Люблінського регіону, діда польського короля Яна ІІІ Собєського. Згодом австрійські загарбники відібрали церкву в католиків щоб передати православним, котрі перейменували її в церкву Святого Миколая. Вірогідно, ця церква є найстарішою будівлею Золочева, що досі стоїть.

Наразі офіційною мовою міста є українська і абетка кирилична, але в церковних архівах (що імовірно зберігаються в Львівській архієпархії), оскільки там зараз церква православна, є документи бразильських родичів вихідців з Польщі. Якщо не буде… Тоді мають бути в Польському Національному архіві, і Варшаві. Місто розташоване в трьох годинах їзди автомобілем від Кракова, звичайно лишень перетнути кордон в Перемишлі і ще пів години і ви на місці. Бразильцям необхідно мати лист-запрошення від когось з відтам, щоб змогти зробити візу і потрапити в Україну.

Переклад AVB
(Обговорити на форумі)

Коментарі

  1. Псякревська пропоганда! Вони ще скажуть що Львів заснували поляки!

  2. Цілком згоден! Пропоганда. Перш за все, не можу погодитись, що Золочів як і Львів польські міста. Це просто бред. Факт що м. Львів був заснований Данилом Галицьким і названий на честь його сина. Те, що землі Львівщини якийсь час були у складі Польщі не роблять їх польськими. Просто якийсь час переважало польське населення, хоч це теж не факт. І мова міста не наразі а є державною - УКРАЇНСЬКА. За таку пропаганду встидно має бути. Відносно того, що церква Святого Миколая найстаріша будівля міста теж не факт. І на останок місто розташоване у 45 хв їзди від ЛЬВОВА - обласного центру! Боже мій стільки часу пройшло, а імперські замашки лишились...

  3. Also der Fakt ist, dass Zloczow von Polen gegr?ndet wurde?