книга Золочівщина – минуле і сучасне

AVB |
книга Золочівщина Нове видання книги "Золочівщина – минуле і сучасне" – енциклопедичне не тільки своїм розміром (784 ілюстрованих сторінок), але й по своїй вазі – 3 кг! Спонсором видання є Христина Болюбаш, вдова редактора першого видання д-р Володимира Болюбаша.

Презентація другого видання відбулася 9 листопада в Музеї етнічного і народного мистецтва у Львові. З Торонто на презентацію прибули Христина Болюбаш, як також Божена і Олег Іванусеви, члени Редакційного комітету. На презентації, актова заля в музеї була переповнена львів’янами – літераторами, освітянами, істориками, земляками із Золочівщини як також шанувальниками краєзнавчих видань і книг взагалі.

джерело: Гомін України
www.homin.ca/news_view.php?category=diaspora&news=778

Перше видання Золочівщини, яке вийшло в Торонто 1982 року (видавництво "Гомін України"), упорядкував і редагував д-р Володимир Болюбаш (1927-2005) – уродженець Золочівщини, професор УВУ, викладач української і східньоевропейської політології у Львівському університеті і меценат українознавчих студій. Під час свого перебування у Львові Христина Болюбаш роздавала стипендії, які уфундував д-р Володимир Болюбаш студентам Українського католицького і Львівського університетів.

Друге видання включає додаткові документи і матеріали і складається із 5-ти головних розділів. Перший розділ включає статті про історичні і географічні особливості Золочівщини. Тема другого розділу (найбільшого – в ньому понад 200 сторінок) — це боротьба за українську державність і в ньому поміщено багато нових статей і документів підготованих вже за незалежної України.

Золочівщина — земля Маркіяна Шашкевича і третій розділ описує внесок цього краю в українську духовну культуру, поміщує кілька статтей про цього славного сина землі, а також і про інших літераторів, уродженців Золочівщини, наприклад, Романа Завадовича і Романа Купчинського.

Спогади, постаті і події Золочівщини – це заголовок четвертого розділу і в ньому можна прочитати про щоденне життя у ХХ столітті і довідатися, що це край баби і діда канадського депутата Бориса Вжесневського. П’ятий розділ новий в другому виданні — статті про людей і події на Золочівщині після незалежності. В останніх роках там відбувається широке упорядкування і відбудова старовинних місць і церков, наприклад, Золочівського замку чи головної площі самого міста Золочева. В останньому розділі також поміщено багато кольорових фотографій, щоб заохотити в читачеві туристичне пізнання Золочівщини.

Золочівщина — книга, яка має зміст старанно підготовлений д-р Володимиром Болюбашем і усучаснений завдяки роботі упорядника Миколи Дубаса. Ця книга люксусово видрукувана львівською фірмою "МC" під наглядом її власника Зиновія Матчака — вже мала свій дебют у Львові, а в короткому часі буде можна її придбати в Торонто.

Короткі відомості про перше видання книги В. Болюбаша "Золочівщина":

Золочівщина: її минуле і сучасне. Земля Маркіяна Шашкевича
Collected Papers on the Zolochiv Region of Western Ukraine
Compiled and Edited by Volodymyr Boliubash (Володимир Болюбаш)
Канадське наукове товариство ім. Шевченка
Shevchenko Scientific Society in Canada
Нью-Йорк, Торонто, Канберра: 1982
ISBN: 0-9690239-2-8

Коментувати