www.postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=12868
Вже у 1180 році в межах сучасного Золочева існувало місто Радече, яке можна вважати попередником Золочева. Сам Золочів вперше згадується у 1441 році, коли польський король Владислав подарував магнату Яну Сенинському кілька десятків сіл, а серед них і Золочів. Завдяки вигідному розташуванню, воно скоро стає важливим торговельним центром Галичини, а 1523 року - одержує маґдебурзьке право.
Замок у райцентрі входить у так звану "Золоту підкову України", що об'єднує чудові ренесансні фортифікації в Золочеві, Підгірцях та Олеську. Золочівський замок - це подовжений чотирикутник, оточений високими валами, укріплений ззовні тесаними кам'яними плитами. На кожному розі добре видно п'ятикутні бастіони, що закінчуються сторожовими вежами. На подвір'ї знаходиться двоповерховий житловий корпус - палац у стилі ренесансу. Поряд з палацом на осі головного входу побудований так званий Китайський палац.
В райцентрі багато місць, що заслуговують на увагу туриста: старовинна церква Миколая та відновлений недавно Василіянський монастир Вознесіння, при якому засновано Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Рутського, чудовий бароковий костел та перший в Україні пам'ятник В'ячеславу Чорноволу.
Місто Глиняни - одне з найстаріших населених пунктів Львівщини (перша письмова згадка про нього датується 1379 роком). З ХVIII століття Глиняни відомі як центр ткацького промислу - килимарства.
У містечку Поморяни теж є замок, який тут побудували ще у ХV столітті на місці дерев'яної фортеці, спорудженої в 1340-1350 рр. за наказом короля Казимира Великого. Дотепер збереглись два двоповерхових корпуси і кругла кутова вежа, але вони поволі перетворюються в руїну. Окрім замку, в Поморянах варто оглянути костел та неоготичну будівлю ратуші.
У районі є ще кілька колишніх містечок, які тепер "понижено" до статусу звичайних сіл - Білий Камінь, Сасів, Гологори. Зараз Сасів велике село по дорозі із Золочева на Підгірці. Сасів виник як містечко у 1615 році і отримав маґдебурзьке право вже при заснуванні. З 1638 року тут існувала папірня, на базі якої в ХІХ столітті збудовано одну з найбільших у Європі паперових фабрик, що проіснувала до 1915 року і була знищена під час І Світової війни російськими військами. Сасів був відомий також як курортне містечко, де вже в ХІХ столітті була водолікарня. В селі збереглася дерев'яна церква з ХVIII століття.
Золочівщина віддавна славилася гончарством. Нині давні традиції чорної кераміки продовжують майстри у селах Гавареччині та Шпиколосах.
У селі Підлиссі, яке розкинулося біля підніжжя Білої гори, створено музей-садибу уродженця села поета Маркіяна Шашкевича (1811-1843). А на Маркіяновій Білій горі до сотої річниці від дня його народження, було встановлено великий залізний хрест, який у гарну погоду видно за десятки кілометрів.
Коментувати